Preskočiť na obsah

Kalendár zberu odpadu 2023

Zverejnené 3.1.2023.

Drevo Elektroodpad Komunálny odpad Papier Plasty, VKM a Kovové obaly Textil
Január
3
10
17
24
31
Február
7
14
22
28
Marec
15
21
28
Apríl
4
11
12
18
25
Máj
2
9
16
23
30
Jún
6
13
20
27
Júl
6
11
18
25
August
1
8
15
22
31
September
6
14
19
21
26
Október
3
10
17
24
31
November
7
15
21
28
December
5
12
19
27

Ako správne separovať?

Drevo

Medzi drevené odpady patria

palety, debny a bedničky, krátke odrezky, kapový odpad, ostatné odpadové rastlé drevo, drevotrieskové dosky, OSB dosky, preglejkové dosky, nábytkové drevo.

Nepatrý sem

čalunenie (nábytok, textílie),hrubé kovy (kovania, hliníkové fólie, trubky, rúry, plechy, kovové platne), laminátové podlahy, sklenené výplňe, zrkadlo, plastové predmety, guma, fólie, penové hmoty, MDF a HDF dosky.

Elektroodpad

Do elektroodpadu patria elektrické a elektronické prístroje a zariadenia – televízory, počítačová, kancelárska a telekomunikačná technika, videá, diskmany, alkalické články, digitálne hodinky, variče, rádiá, ohrievače, práčky, elektromotory, ručné elektrické náradie, žiarivky, kávovary, baterky (vybité batérie, niklovo-kadmiové akumulátory, batérie z hodiniek, autobatérie).

Komunálny odpad

Tradičný neseparovaný odpad.

Papier

Do papiera patrí kancelársky papier, noviny, časopisy, reklamné letáky, krabice (ak nie sú kombinované s iným materiálom hliník, celofán), papierové obaly, papierové vrecká a tašky, papierová lepenka (kartón), knihy a zošity.Nevhadzuje sa mokrý, mastný alebo znečistený papier, asfaltový a dechtovaný papier, použité plienky a hygienické potreby, obaly z kombinovaných materiálov (viacvrstvové obaly od trvanlivého mlieka, džúsov, tetrapaky), kopírovací a samoprepisovací celofán.

Plasty, VKM a Kovové obaly

Plasty, VKM a kovové obaly zbierame spolu do žltých vriec!

Patrí sem:
Plasty
plastové fľaše od nápojov, rastlinných olejov, obaly od aviváží, šampónov, čistiacich prostriedkov, obalové fólie
Viacvrstvové kombinované materiály (VKM)
nápojové kartóny od mlieka, džúsov, vína a podobné.
Kovové obaly
kovové obaly od potravín a nápojov – plechovky, konzervy
Nepatrí sem: znečistené plasty (napr. potravinami, zeminou, farbami, maltou), obaly od sladkostí a slaností (napr. kávy, kakaa, sáčkových polievok a pod.), celofán, podlahové krytiny, guma, molitan, plastové obaly z motorových olejov a iných ropných produktov, polystyrén, hygienické potreby (plienky a pod.), autoplasty.

Dôležité: Plastové fľaše, VKM a kovové obaly pred vhodením do vreca stlačte nohou!!! Pred vhodením do vreca obaly od VKM opláchnite vodou a nechajte uschnúť.

Textil

Patrí sem textil vhodné na ďalšie použitie a to najmä vypraté, letné a zimné pánske, dámske a detské oblečenie pobalené v priesvitnom igelitovom vreci.